Tatranská rodáčka dobyla aj Svet

19. júna 2019 Rozhovory » Osobnosti | Autor: Pavel Kiseľ, Prezident federácie (SVK), Foto: MM Production

Len 18 ročná rodáčka z Kežmarku zahájila svoju prvú sezónu minulý rok na jeseň. Po víťazstve na Toro Cup 2018 sa jej úspešne podarilo nominovať na Ms. Universe vo Velkej Británii. S ľahkosťou vyhrala svoju kategóriu a stala sa historicky najúspešnejšou osobnosťou Slovenskej fitness scény. V rámci celého sveta sa len hŕstke pretekárov získať tento titul. Desatisíce sa však o to pokúšajú roky a to bez výraznejšieho úspechu. Po takomto fenomenálnom úspechu sa Viki rozhodla ísť do jesennej sezóny a nastúpiť aj na Majstrovstvá Sveta. Napriek tomu, že pozícia v reprezentácií A skupiny jej garantovala priamy postup bez nominácie sme mali možnosť Viki vidieť aj na M-Slovenska v Ružomberku. Zviedla veľmi pekný súboj s rovnako talentovanou Annamariou Gábrišovou, ktorá si tiež túto sezónu prevzala titul Majsterky Európy. Viki Jefanovová si pridala do zbierky okrem titulu Ms. Universe a Majsterka Slovenska aj titul Majsterka Sveta. Na svetovom šampionáte išla systémom štart-cieľ a jej “wooow” efekt na pódiu bol triumfálny.

 

My sme v rámci našej redakcie požiadali pár odpovedí na naše otázky a takto nám na ne Viki odpovedala.

Ako dlho cvičíš?

Cvičím aktívne od 15 rokov, kedy som začala s dobre známym crossfitom, ktorý bol vtedy novinkou u nás na Slovensku.

Prečo si začala cvičiť?

Začala som kvôli túžbe po pohybe. Nevedela som čo ma bude baviť, tak som dala tip na činky a tam som aj ostala. Začala som aj kvôli tomu, že od mala som bola taký malý energický športovec a chýbal mi často pohyb.

Aké sú plány do budúcnosti?

Moje plány, čo sa týka fitness nie sú úplne ostro viditeľné, no určite mám v pláne ďalej naberať pomaličky hmotu, ale hlavne sa zamerať na tvrdosť svalov a symetriu. Dá sa povedať, že mojim najbližším plánom je sa zamerať na spodnú časť tela a zamerať sa taktiež na jedálniček, kde si chcem nájsť vlastný systém flexibilného stravovania na ktorom budem môcť dlhodobo fungovať. Ale samozrejme nesmie chýbať aj odpočinok, venovanie sa rodine, keďže počas prepravy na súťaže som bola celý čas orientovaná len na seba.

Študuješ, pracuješ?

Študujem na Strednej umeleckej škole v Kežmarku propagačné výtvarníctvo. Aktuálne som v 3. ročníku a cez leto a voľný čas pracujem ako animátorka pre agentúru NEJA.

Máš trénera?

Trénuje má na diaľku Natália Revajova Lenartova. Prečo na diaľku? Natália je z Košíc a ja z Kežmarku, takže máme na seba kontakt a konzultujeme cez správy. No v off season si robím a regulujem tréningy a stravu sama.

Ako vyzerá tvoj deň?

Môj denný režim je jednoduchý. Počas dňa doobeda študujem a venujem sa škole. Po škole ma čaká tréning po ktorom väčšinou už nevládzem nič viac 🤣 takže po tréningu buď aktívne odpočívam pri pečení a príprave jedál na najbližšie dni, či trávim čas s rodinkou a priateľom.

Kto je tvoj sparing partner?

Sparing- pre mňa je toto slovo aktuálne cudzie, keďže odkedy nerobím crossfit cvičím sama. Trénujem rada sama, pretože si rada mením tréningy počas cvičenia a moje tempo je taktiež stále iné, takže neriskujem aby so mnou niekto zdieľal tento “chaoticky” tréning 😄

Máš aj iné záľuby okrem fitness?

Hmm, tých je ozaj veľa, no k najobľúbenejším patrí pečenie a využívanie kreativity v kuchyni. Rada sa v nej motám, mojim aktívnym relaxom je aj obľúbené plávanie, venujem sa aj umeniu, no a milujem prírodu a všetko s ňou späté – turistika, beh, bicyklovanie – jednoducho baví ma široká škála športov, a taktiež už spomenuté animovanie pre ľudí a malé detičky, ktoré je mojou čerstvou vášňou, robiť ľudí šťastnými a vidieť ich úsmev na tvári je pre mňa tiež ako koníček, ktorý má neskutočne baví.

Aké máš plány do budúcna v osobnom živote?

Môj cieľ je celkom jasný. Do budúcna by som sa chcela stať zahraničnou animátorkou a aktívnou športovkyňou, ktorá bude ako tréner pôsobiť nie len u nás na SK ale aj v zahraničí. Uvidíme čo budúcnosť prinesie.

Kto je tvoja najvačšia podpora?

V príprave je veľká morálna, psychická aj fyzická a samozrejme finančná podpora moja rodinka, hlavne mamina a ocino, ktorí od prvej súťaže vedeli, že v tom sa má oplatí podporovať, keďže som sa snažila na 150% a bavilo ma to, naši stále hovoria, že keď ťa to baví, radi budeme tvojou podporou a oporou z každého hľadiska. Taktiež veľkú podporu mám aj medzi priateľmi, či už vo fitku, kde ma majitelia fitness centra D-fitnes podporujú užitočnými a dobrými informáciami a radami, keďže sami sú športovci a nadšenci zdravého životného štýlu a skvelí ľudia zároveň. Priatelia okolo mňa, či už v škole alebo v okolí, všetci vo mne vidia potenciál, veria mi a držia prstiky na každej mojej ceste smerom k cieľovej čiare.

Kedy plánuješ opať stáť na pódiu?

Na pódiu sa pravdepodobne neukážem do júna 2020, keďže ma čaká maturita a mám v pláne počas školského roka odcestovať do zahraničia. No verím, že sa niečo môže zmeniť a prekvapiť. Uvidíme.

Čo by si povedala o Bikini model ako kategórii a prípadne odkázala novým-začínajúcim pretekárkam?

Fitness bikini je naozaj nádherný šport, ktorý ukazuje ľuďom nádhernú symetrickú spojitosť medzi krásou ženy a jej telom + sviežu spojitosť medzi silovým a kardio tréningom s pridaním vyváženej stravy. Fitness bikini vie krásne ukázať, že ženy sú silné osobnosti a každá jedna je inak “dokonalá”. Je to taktiež zdravý šport. No každý extrém nie je zdravý a preto je to pre niektoré tak náročné. e to šport elegantný, náročný no zároveň tak, ako vie veľa vziať, vie jednoducho aj ukázať že sa z neho dá veľa vystaviť. Hlavne skúsenosti, trpezlivosť, silu vôle, silu osobnosti a charakteru. Ja som rada a vďačná za to, že mám príležitosť získavať nové skúsenosti a popri tom spoznávať mnoho úžasných a pre mňa vzácnych ľudí.

Viki za redakciu Toromag a Slovensko ďakujeme za odpovede a úspešnú reprezentáciu našej krajiny.

image/svg+xml image/svg+xml image/svg+xml


Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon image/svg+xml
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon image/svg+xml

Služby pre verejnú hygiénu obyvateľstva vs Eurofondy a príjmy zo štátu

Veštenie z krištálovej gule je skôr pre profesionálov, ale v tomto prípade ide skôr o “educated guess”. V rámci Slovenskej histórie už máme skúsenosti s privatizačným rozkrádaním, ako aj s manipuláciou finančného sektora, či tunelovania Eurofondov. Vždy však o to, že jednotlivec, či spoločnosť zahraničného pôvodu získa kontrolu nad kľúčovým odvetvím našej krajiny.Pokračovanie článku

UFCS – Trochu ostrejšie

V rámci celého sveta je šíriaca sa pandémia, čo vidí absolútne každý. V dnešných dňoch, však už nejde len o pandémiu, ale aj schopnosť prežiť v podmienkach, ktoré nám nastavila vláda. Dnešný stav je odvolávajúc sa na premiéra, že ekonomika SR ide na 70%. Čo to ale v praxi znamená?!Pokračovanie článku

Článok k osudom ľudí – DEVASTÁCIA FITNESS CENTIER 1. diel

Ako odpovedali na naše otázky majitelia Fitness Centier naprieč Slovenskom? V prvej trojici sa zastavíme vo Zvolene, Vajnoroch a Púchove.Pokračovanie článku