V našem časopise jste se milé dívky a dámy dozvěděly, co všechno je třeba udělat, abyste mohly začít závodit v kategorii bikini fitness. Určitě už doma máte registrační průkaz. Máte i rozmyšleno, na které závody budete chystat tu nejlepší formu. Teď vám přinášíme informace o tom, jak to v takový soutěžní den probíhá a co byste neměly opomenout, aby vše dopadlo tak jak má.

 

Přečtěte si první ze série článků o bikini: Chceš začít závodit v bikini fitness? Poradíme jak začít! (1)

Na závody se přihlašuje on-line prostřednictvím internetových stránek. Pro závodnice IFBB jsou to stránky SKFČR. Po přihlášení si zkontrolujte, že jste zapsány na startovní listině.

V den soutěže si rozvrhněte svůj plán tak, abyste měly dostatečnou časovou rezervu. Berte ohled na to, zda jdete ke kadeřnici a vizážistce, a jak daleká cesta vás čeká. Počítejte s tím, že budete vstávat před 5. hodinou ranní. Prezentace začíná převážně okolo deváté a je dobré dorazit na místo půl hodiny před jejím začátkem. Šatny nejsou nafukovací a vaše první kroky by měly směřovat právě tam. Zaberte si dobré místo v blízkosti elektrické zásuvky a toalety 🙂 Rozbalte deku, vytáhněte polštářek, bačkůrky… zkrátka si udělejte pohodlí.

Na prezentaci se chodí už v plavkách a se soutěžními botami. Musíte jít VY, ne váš trenér, ani nikdo z rodiny. Vezměte si s sebou i registrační průkazku a peníze na startovné. Jedná-li se o vaši první soutěž, tak si vás i zváží a přeměří (výšku pak poznamenají do průkazu a příště už na měření nepůjdete). Zkontrolují se plavky, zda odpovídají předepsaným pravidlům, a stejně tak i boty. Proto je nutné, abyste přišly osobně a převlečené.

Po všech těchto procedurách si vylosujete své startovní číslo. Nejlepší jsou ta uprostřed – pozor na příliš nízká nebo naopak vysoká čísla. Dívky, které nastupují jako poslední, jsou v nevýhodě. Na závěr prezentace si zapíší vaše jméno a vylosované číslo, samozřejmě vyberou startovné a je hotovo… alespoň prozatím.

* Kdybyste z nějakého důvodu nestíhali (nehoda, náhoda, nezvonil budík atd.) VOLEJTE! Volejte pořadateli nebo rozhodčímu, kontakt je často uveden v propozicích soutěže a domluvte se s nimi.

Jinak kdo nestihne prezentaci, nestartuje.

Pokud máte odprezentováno, je na řadě nástřik. Nástřik se provádí ve dvou vrstvách, proto je rozumné jít na první vrstvu co nejdříve. Samotné rozprašování barvy zabere dost času a stejně tak vám dost času zabere i schnutí. Po nanesení barvy máte chvíli volno.

Rozhodčí se právě radí. Vy si jdete na své místečko, vytáhnete čokoládku a dáte nožky nahoru. Maximálně si upravíte make-up a vlasy (doporučuji už přijet nalíčená a učesaná z domu – zásuvek ani zrcadel na místě moc není a o času nemluvě). Průběžně sledujete časový harmonogram a cca půl hodinky před nástupem aplikujete na tělo olejíček a začnete se rozcvičovat.

Nástup je tady! Přeji hodně štěstí. Hlavně zachovat klid, nikam nespěchat a užít si svou chvíli. Tu chvíli, na kterou jste tak dlouho makaly. Pózing tvoří polovinu úspěchu, myslete na to. Pokud nebudete umět svou precizně modelovanou postavu prodat, vyjdou hodiny strávené v posilovně vniveč.

TIP

Rozcvičujte se maximálně půl hodinku před nástupem a to pouze ramena (ne břicho, ani nohy). Make-up by měl končit na lícních kostech. Kdybyste pudrovaly i krk, nedržela by vám v těch místech barva. Přechod mezi make-upem a barvou retušujte až po nástřiku. Před nástřikem nepoužívejte ani deodoranty, tělové krémy a oleje. Na semináři nám zdůrazňovali, že TEKOUCÍ BARVA = KONEC POSTUPU. Je to velmi neestetické a kategorie bikini fitness je především o estetické stránce.

 

Seznam věcí, které je “dobré“ mít s sebou:

soutěžní plavky a boty 🙂

župánek (tepláky a mikina), teplé bačkůrky a ponožky, jídlo, voda, sůl (pro případ nevolnosti)

deka, polštář, něco na čtení, zrcadlo, líčení, lak na vlasy, kulmu atd.

koupací čepici na nástřik (blondýnky určitě), tyčinky do uší, vlhčené ubrousky na ruce (žádná voda po nástřiku – neumývat si ruce, ani po použití toalety)

gumičky nebo lehké činky na rozcvičení, jehlu a nit

lepidlo Bikini Bite (někdo na něho nedá dopustit, bohužel mně moc nepomohlo)

Všechny věci doporučuji sbalit do uzamykatelného kufru – hlídejte si boty, bikini a startovní čísla!

 

Kdo je připraven, není zaskočen.

 

Přečtěte si první ze série článků o bikini: Chceš začít závodit v bikini fitness? Poradíme jak začít! (1)

image/svg+xml image/svg+xml image/svg+xml


Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon image/svg+xml
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon image/svg+xml

Služby pre verejnú hygiénu obyvateľstva vs Eurofondy a príjmy zo štátu

Veštenie z krištálovej gule je skôr pre profesionálov, ale v tomto prípade ide skôr o “educated guess”. V rámci Slovenskej histórie už máme skúsenosti s privatizačným rozkrádaním, ako aj s manipuláciou finančného sektora, či tunelovania Eurofondov. Vždy však o to, že jednotlivec, či spoločnosť zahraničného pôvodu získa kontrolu nad kľúčovým odvetvím našej krajiny.Pokračovanie článku

UFCS – Trochu ostrejšie

V rámci celého sveta je šíriaca sa pandémia, čo vidí absolútne každý. V dnešných dňoch, však už nejde len o pandémiu, ale aj schopnosť prežiť v podmienkach, ktoré nám nastavila vláda. Dnešný stav je odvolávajúc sa na premiéra, že ekonomika SR ide na 70%. Čo to ale v praxi znamená?!Pokračovanie článku

Článok k osudom ľudí – DEVASTÁCIA FITNESS CENTIER 1. diel

Ako odpovedali na naše otázky majitelia Fitness Centier naprieč Slovenskom? V prvej trojici sa zastavíme vo Zvolene, Vajnoroch a Púchove.Pokračovanie článku

Tatranská rodáčka dobyla aj Svet

Len 18 ročná rodáčka z Kežmarku zahájila svoju prvú sezónu minulý rok na jeseň. Po víťazstve na Toro Cup 2018 sa jej úspešne podarilo nominovať na Ms. Universe vo Velkej Británii. S ľahkosťou vyhrala svoju kategóriu a stala sa historicky najúspešnejšou osobnosťou Slovenskej fitness scény.Pokračovanie článku