Mnohí z vás poznajú Nutelaman-a ako športovca, vicemajstra Universe NABBA a samozrejme vlastníka Toro Gymu vo Vysokom Mýte. Určite ako prevádzkovateľa Toro Gym Teamu a hlavne veľkého srdciara v oblasti kulturistiky a fitness a to nie len v Česku a na Slovensku. Niektorí z vás mali tú česť byť aj zverencami v príprave, či “len” poberateľmi motivácie cez sociálne siete.

Ako však tento chlapík funguje reálne?

Myslím, že niekoľko krát sa o tom zmienil Marek sám, ale rád to zdôrazním práve v tomto článku “kulturistika je len hobby”. Marekov život sa točí predovšetkým okolo poľnohospodárstva v oblasti rastlinnej a živočíšnej výroby. Popri tejto aktivite má ešte niekoľko menších projektov ako reštaurácia, e-shop a samozrejme gym. S dôrazom na kvalitu svojej práce sa v ňom nezaprie silný lokálpatriot v produkcii domácich zdrojov osív a mäsa, ale aj v rámci e-shopu, kde České a Slovenské značky tvoria takmer 100% jeho ponuky.

 

Ako sa to všetko dá zvládnuť?

Predovšetkým chcem povedať, že z môjho pohľadu ( Marek ma asi zabije 😱😊😂 ) je to genetické nastavenie po jeho otcovi, ktorý má rovnako niekoľko rôznych obchodno-výrobných aktivít. Aj keď na druhom mieste, ale rovnako dôležito vidím podporu v jeho životnej partnerke a v jej neoceniteľnej podpore – Alenke Svobodovej, ktorá zrejme už na začiatku ich vzťahu zamávala spánku, oddychu a kľudu a vydala sa po Marekovom boku cestou náročného životného štýlu.

Denný režim

Z vlastnej skúsenosti a vďaka sociálnym sieťam môžte jednoznačne vidieť, že o 6-7 hodine ráno vám Marek bez problémov odpíše, či zavolá, no rovnako sa na to môžte spoľahnúť o polnoci a počas zvyšného času dňa. Vydržať toto tempo pondelok až piatok je určite obdivuhodné. Víkend má síce iný scenár, ale rovnakú časovú náročnosť. Stretnutia, zrazy či viaceré športové akcie od súťaží ako Toro Cup až po súťaže strongmanov a seminárov vypĺňajú tejto dvojici čas v sobotu. Nedeľa, čas oddychu a kostola je tiež zrejme u Mareka luxus, nakoľko z mojich zdrojov a vlastných skúseností viem, že nedeľa patrí zásobovaniu a príprave nových a ďalších projektov.

Príprava na súťaž

V súčasnej dobe takmer 100% veľkých borcov hľadá zázemie u sponzorov pre dvojfázový tréning a nastavenie zóny prípravy, kde ich neotravujú iné problémy. V roku 2017 som mal priestor a možnosť byť súčasťou tohoto procesu s Marekom a s ohľadom na jeho zázemie, som predpokladal, že sa rovnako ponorí do tejto zóny a využije svoje možnosti. Bol to však omyl. Napriek dvom fázam tréningu, diéte a samozrejme pracovným aktivitám, sa Marek rovnako tvrdo ako vždy pretláčal s 24 hodinovým pracovným vyťažením. Jedlo, suplementácia, tréning či práca sú Marekovou súčasťou. Za jediný jeho oddych považujem len kvalitný spánok, kde zregeneruje telo a myseľ za účelom regenerácie pre ďalší náročný deň. Napriek tomu že v príprave nosil pekných 115-120kg hmoty, dokázal efektívne rozložiť svoju energiu medzi svoje aktivity a aj keď mu to niekedy prerastalo cez hlavu, svoje projekty vždy dotiahol do konca v štýle “No matter what!”.

 

Prečo o tom píšem?

Dôvod je jednoduchý. Vo svojej praxi sa stretávam so stovkami atlétov a bohužiaľ 95% z nich si nedokáže vytvoriť podmienky na prípravu. A teraz síce vložím svoje slová do Marekových úst, no viem, že Marek skôr koná ako silácky rozpráva, tak vám posielam jeho odkaz:

“ DONT BE A FU…ING PUSSY AND JUST DO IT!!! “
image/svg+xml image/svg+xml image/svg+xml


Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon image/svg+xml
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon image/svg+xml

Služby pre verejnú hygiénu obyvateľstva vs Eurofondy a príjmy zo štátu

Veštenie z krištálovej gule je skôr pre profesionálov, ale v tomto prípade ide skôr o “educated guess”. V rámci Slovenskej histórie už máme skúsenosti s privatizačným rozkrádaním, ako aj s manipuláciou finančného sektora, či tunelovania Eurofondov. Vždy však o to, že jednotlivec, či spoločnosť zahraničného pôvodu získa kontrolu nad kľúčovým odvetvím našej krajiny.Pokračovanie článku

UFCS – Trochu ostrejšie

V rámci celého sveta je šíriaca sa pandémia, čo vidí absolútne každý. V dnešných dňoch, však už nejde len o pandémiu, ale aj schopnosť prežiť v podmienkach, ktoré nám nastavila vláda. Dnešný stav je odvolávajúc sa na premiéra, že ekonomika SR ide na 70%. Čo to ale v praxi znamená?!Pokračovanie článku

Článok k osudom ľudí – DEVASTÁCIA FITNESS CENTIER 1. diel

Ako odpovedali na naše otázky majitelia Fitness Centier naprieč Slovenskom? V prvej trojici sa zastavíme vo Zvolene, Vajnoroch a Púchove.Pokračovanie článku

Tatranská rodáčka dobyla aj Svet

Len 18 ročná rodáčka z Kežmarku zahájila svoju prvú sezónu minulý rok na jeseň. Po víťazstve na Toro Cup 2018 sa jej úspešne podarilo nominovať na Ms. Universe vo Velkej Británii. S ľahkosťou vyhrala svoju kategóriu a stala sa historicky najúspešnejšou osobnosťou Slovenskej fitness scény.Pokračovanie článku