MAJSTROVSTVÁ SVETA NABBA BELFAST

13. júna 2019  » Súťaže | Autor: Pavel Kiseľ, Prezident federácie (SVK)

Reprezentácia Slovenskej Republiky pod vedením Natalie Revayovej Lenartovej nastúpila vo štvrtok 6. júna v Krakove do lietadla s jediným cieľom – zvíťaziť. Všetci naši pretekári nominovaný Výkonným výborom NABBA/WFF Slovakia predviedli na Slovenskom Šampionáte skvelú formu a očakávania boli veľké.

V piatok prebehla registrácia v Ulster Hall Central Belfast a s výnimkou dolaďovania váhy u Miška Vajdu všetko prebehlo hladko. Náš tím preukázal spontánnu súdržnosť a to im umožnilo v pohode prečkať piatkový večer pred veľkou show na Írskej pôde.

Hneď ráno ako prví opustili hotel Natália Lenartová, ako rozhodca NABBA international, Viki Jefanovová Junior Bikini, Rita Weserivá Bikini Women a Iveta Karajošová Bikini nad 35 rokov. Zvyšok tímu sa presunul do 300 m vzdialeného dejiska Majstrovstiev Sveta až v poobedných hodinách.

Bikini Junior

Viki Jefanovová podstupovala najväčšiu výzvu, akú športovec môže v rámci kariéry dostať. Po zisku prestížneho titulu Ms. Universe NABBA ako historicky prvá pretekárka nie len zo Slovenska ale aj Čiech, šlo na Majstrovstvách Sveta o veľa. Zisk titulu Majsterky Sveta. Napriek svojej osobnej neprítomnosti sa mi podarilo sledovať online stream a zároveň komunikovať s priateľmi z hľadiska súťaže. Francúzska kolegyňa mi po štvrť obratoch napísala: “Your competitor is Magnifique!” – presne tak som aj ja na veľmi zlom zázname vnímal Viki na pódiu.

Táto nenápadná 18 ročná Kežmarčanka je už teraz najúspešnejšou pretekárkou federácie. V budúcnosti udržanim disciplíny a samozrejme kvalitnou promo prácou, bude zrejme ikonou domácej a zahraničnej bikini fitness. Napriek maličkej nervozite zo záverečného vyhlásenia som prijal vyhlásenie: “The winner of this category is Viki “Džefanovova” Jefanovová representing Slovakia.”, prijal s kľudom a ľahkým kúskom aroganice v srdci  ako inak” 😊 Viki – ohromná gratulácia, si top 🔝🔝🔝 !

Bikini nad 35 rokov

Skvelá forma, skvelé mentálne nastavenie a samozrejme pod vedením vrcholovej Slovenskej trénerky v tejto oblasti, Naáalie Revajovej Lenartovej boli prísľubom dobrého umiestnenia. Sám som očakával top 3, ale bral som do úvahy aj fakt, že Ivet nie je najvyššia pretekárka a táto kategória je open. Tiež som bral do úvahy fakt, že sú tu závodníci z celého sveta, ktorí prešli tvrdým sitom nominácií v rámci svojich krajín. Iveta Karajošová pôsobila na pódiu profesionálne, kompaktne a veľmi esteticky. Prirodzene od prvého momentu som ju videl na prvej priečke. Zhodovalo sa však moje posúdenie, našej pretekárky definitívne subjektívneho charakteru s hodnotením 15 členného medzinárodného rozhodcovského tímu? ÁNO!

Iveta Karajošová priniesla Slovensku najcennejší reprezentačný výsledok a získala zlatú medailu. Srdečne blahoželám za celý tím NABBA/WFF SLOVAKIA !!! 🔝 🇸🇰

Men Sport Shorts

Alias Men’s Physique či Beach Boy, bola kategória so Slovenským želiezkom v ohni Marcelom Šubom. Tento vicemajster Slovenska je zrejme jeden s top genetických talentov Slovenska. Dobrá pripravenosť, príjemné vystupovanie, ale nie celkom dokonalý posing bola aktuálna referencia z Majstrovstiev Slovenska. To Marcelovi síce zabezpečilo nomináciu, ale bol to neistý krok typu: “Neočakávajme veľa, ale dajme mu šancu”.

Na pódiu v Belfaste Marcel už zareflektoval na konštruktívnu kritiku, tak ako skutočný športovec má a prišiel suverénnejší, lepší a s dokonalejším posingom. Tento posun mu okrem neoceniteľných skúseností priniesol aj suverénne víťazstvo v tejto kategórii a tretie zlato pre Slovensko. 🇸🇰 Marcel Šuba sa tak stal Majstrom Sveta štýlom štart a cieľ bez akýchkoľvek pochybností pre rozhodcovský zbor a Írske publikum.

Pred tým, ako z pozície prezidenta Marcelovi zablahoželám, chcem mu poďakovať za pre mňa podstatnejšiu vec, než je niekedy víťazstvo samotné. Ďakujem za zlepšenie, progress a zodpovednej príprave na túto veľmi náročnú súťaž. Sredčne blahoželám novému Majstrovi Sveta Marcelovi Šubovi k zisku zlatej medajle a úspešnej reprezentácii Slovenskej Republiky! 🥇 🇸🇰

 

Class 2 kulturistika do 179 cm

Podvečer po dlhom čakaní na svoju kategóriu sa nám predstavili hneď dvaja Slovenskí pretekári. Adam Romanec nastúpil asi v životnej forme do tejto náročnej kategórie. V celkovom conteste medzi finálovou top 6 bol pripravený v rámci štandardu, no jeho objem a hĺbka v porovnaní s ostatnými súťažiacimi mierne zaostávala. Konečné 6. miesto je však na majstrovstvách sveta veľký úspech, obzvlášť v tejto asi najťažšej kategórií NABBA naprieč celým šampionátom.

 

Druhým pretekárom bol Dávid Fartel. Suchá tvrdá a obrovská hmota s geniálnou stavbou. Úzky pás, mohutné ramená, hlboký a široký chrbát. Mierne zaostávajúce stehná, nie však v porovnaní so súpermi, ale za jeho zvyškom tela neboli až tak pri porovnávačkách viditeľné. Už sme si začali brúsiť zuby na ďalší titul pre Slovensko. V základnom postoji pôsobil dominantne, no dvojitý biceps zpredu bol absolútne famózny. Nakoniec sme sa však museli uspokojiť so striebrom a 2. priečkou na Svetovom šampionáte. Dávid srdečná gratulácia v titulu Vicemajstra sveta! 👍 🔝

 

Klasická kulturistika

Ďalšia kategória, kde dvaja účastníci zo Slovenska zabojovali bok po boku. Michal Lukáč s telesným postihnutím sa rozhodol nastúpiť do boja proti špičkovo pripraveným pretekárom z celého sveta. Táto ukážka fenomenálneho odhodlania a bojovnosti nakoniec Michalovi priniesla finálové umiestnenie na 6. priečke a zvláštne ocenenie od promotéra súťaže.

Druhým v poradí sa predstavil nestarnúcí Michal Vajda, víťaz Českého šampionátu a zároveň vicemajster Slovenska v klasickej kulturistike. Skvelá forma a symetria mu nakoniec vyniesla 4. miesto. Z môjho pohľadu mohol Michal obsadiť ktorúkoľvek priečku v top 3 vrátane víťazstva. Bohužiaľ početná a vysoko kvalitná kategória priniesla nie len minimálne rozdiely v skóringu rozhodcov, ale aj 4. miesto pre Michala Vajdu. Samozrejme je to nádherný výsledok pre oboch pretekárov a srdečne im blahoželáme.

Women Athletic

Takže táto kategória nás šokovala hneď na začiatku. Po Majstrovstvách Slovenska, kde Lucia Valčeková bola z toned figure preradená hneď do trained figure sa scenár zopakoval aj pre Ritu Weiserovú a Andreu Remšíkovú. Rita Weiserová, bikina v kategórii Women Open bola pri nástupe pre suchosť a tvrdosť preradená z bikín hneď o dve celé kategórie vyššie a to do Athletic Women. Bol som týmto rozhodnutím veľmi prekvapený, rovnako ako Natalia Revajová Lenártová za rozhodovacím stolom v Belfaste. Rita však v bikinách naklonila nie len rozhodcov, ale aj publikum na svoju stranu. Ostalo jej cca 2 hodiny na zmenu posingu, prípravu voľnej zostavy a šlo sa na vec. Pri nástupe na pódium početnej kategórie Athletic sa však rozhodnutie poroty ukázalo ako relevantné. Napriek tomu, že Rita nebola až tak svalnatá, čo sa týka objemu, bola primerane pripravená pre boj v tejto kategórii. Chvíľu neistá no s famóznou podporou Írov do istej miery udávala trend na pódiu. Veľmi estetická, ženská s primeranou definíciou a hlavne šarmantným vystupovaním, priniesla dokonalý “wooow efect” do tejto kategórie. Konečné 4. miesto bolo pre nás veľmi príjemným prekvapením, no rozhodne zaslúžené. Rita srdečne gratulujeme a veľká poklona za to, ako si zvládla túto situáciu. 🔝🔝🔝

Trained Figure

Veľká, vyrysovaná, tvrdá a suchá svalová hmota. To sú kritéria, ktoré trained figure kategória roky v NABBA kulturistike žien vyžaduje. Andrea Remšíková pripravená na kategóriu Athletic dosiahla všetky požadované kritéria s výnimkou objemu. Minulý rok ešte sport modelka napriek obrovským skokom vo svojom progrese v tejto kategórii ešte nestíhala. Síce skvelo pripravená, no na súperky a medajlu nám 3-4 kg svaloviny určite chýbali. Bohužiaľ, rovnako ako na Ms. Universe 2018 ani na Majstrovstvách Sveta 2019 sme métu top 6 nedosiahli. No každý koniec sezóny je len začiatkom tej druhej a Andrea určite nie je Majsterkou Slovenska, Rakúska a Čiech len preto, že sa ľahko vzdáva. Tešíme sa na ďalší progres 👊👊👊💪💪💪

Masters nad 50 rokov

Vladimír Paluška Majster Slovenska, Majster Európy, štvrtý z minuloročných Majstrovstiev Sveta v Taliansku. Veľkolepý, monštruózny borec s výškou 187 cm a váhou nad 120 kg nemá problém zaujať hneď po nástupe na pódium. Tento rok však táto kategória bola nad jeho sily. Omnoho nižší borci prišli s obrovskými objemami a skvelou kvalitou. Najstarší súťažiaci mal 62 rokov a jeho forma bola absolútne mimo chápania. Každopádne Vlado stojí na súťažnom pódiu už niekoľko rokov a verím, že o rok bude veľkolepý comback.

image/svg+xml image/svg+xml image/svg+xml


Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon image/svg+xml
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon image/svg+xml

Služby pre verejnú hygiénu obyvateľstva vs Eurofondy a príjmy zo štátu

Veštenie z krištálovej gule je skôr pre profesionálov, ale v tomto prípade ide skôr o “educated guess”. V rámci Slovenskej histórie už máme skúsenosti s privatizačným rozkrádaním, ako aj s manipuláciou finančného sektora, či tunelovania Eurofondov. Vždy však o to, že jednotlivec, či spoločnosť zahraničného pôvodu získa kontrolu nad kľúčovým odvetvím našej krajiny.Pokračovanie článku

UFCS – Trochu ostrejšie

V rámci celého sveta je šíriaca sa pandémia, čo vidí absolútne každý. V dnešných dňoch, však už nejde len o pandémiu, ale aj schopnosť prežiť v podmienkach, ktoré nám nastavila vláda. Dnešný stav je odvolávajúc sa na premiéra, že ekonomika SR ide na 70%. Čo to ale v praxi znamená?!Pokračovanie článku

Článok k osudom ľudí – DEVASTÁCIA FITNESS CENTIER 1. diel

Ako odpovedali na naše otázky majitelia Fitness Centier naprieč Slovenskom? V prvej trojici sa zastavíme vo Zvolene, Vajnoroch a Púchove.Pokračovanie článku