Majstrovstvá Slovenska NABBA/WFF 2019 – Ružomberok

13. mája 2019  » Súťaže | Autor: Pavel Kiseľ, Prezident federácie (SVK)

Skvelé zázemie s pohodlím pre atlétov ponúkol Ružomberok priamo v centre mesta. Hotel Kultúra a Kultúrny dom Ružomberok s nádherným prostredím renesančného divadla hostil tohto ročný Národný šampionát NABBA/WFF SLOVAKIA. Priestranné pódium, obrovský backstage so skvelým ozvučením a svetlom. Všetky tieto faktory oslovili organizačný tím NABBA. Že to bolo správne rozhodnutie bolo jasne potvrdené MM-Productons, NABBA YouTube channel ako členov TOROMAG group. Rovnako príjemná atmosféra medzi pretekármi a divákmi túto voľbu potvrdila.

Registrácia: 8:30 do 10:00


Pre celkovo zaregistrovaných 97 pretekárov to bol ideálne a efektívne využitý čas, bez prestojov a zbytočného tlaku na organizačný tím. Kompletná časovka bola zverejnená na sociálnych sieťach a v priestoroch KD o 12:10 s presným časom pre štart jednotlivých kategóriách. Celkový štart súťaže bol posunutý z 13:00 na 13:30. Organizačný tím sa rozhodol posunúť začiatok súťaže z dôvodu vytvorenia presnej a dodržateľnej časovky, čo neskor aj dodržal. Plus mínus 5 minút kategórie šli presne na čas. Tento komfort presného časového rozvrhu ocenili aj atléti.

Rozdelenie ženskej a mužskej časti sa určite krásne hodilo PROTANU SK. Ženská časť začala o 13:30 a bola ukončená o 16:53. Nasledovala plánovaná prestávka na 45 minút pre rozhodcov a o 17:45 začali mužské kategórie.

Koniec súťaže s už po vyhlásení súťaže bol o 9:15. V celkovom počte 14tich kategorii celá súťaž trvala sedem a pol hodiny včetne prestávky.

 

Ženská časť: 13:30


Sportmodel

9 pretekárok s medzinárodným zastúpením nemala žiadnu slabú pretekárku. V rámci rastu populárnosti tejto kategórie vo svete, boli nadstavené aj nominačné kritéria Slovenského nominačného teamu. Bez otáznikov a do bodky tieto kritéria splnila Lucia Bozoóva z Lučenca. Lucia preukázala schopnosti vystupovať a prezentovať sa na pódiu, spolu s Blankou Vaššovou priniesli bezchybnú formu a verím, že v Extrém fitness jej Vlado Sýkora vytvoril ideálne podmienky. Druhá Iveta Karajošová bola skvelá, druhé miesto si vybojovala zaslúžene skvelou pripravenosťou, no pri prezentácii bolo jasné, že je to “bikini girl” a tak sa jej na Luciu už nepodarilo dotiahnuť. Za Slovenkami sa umiestnila Jolita Grigiene z Litvy. Veľmi pekné performance, dobre pripravená, ale Lucia a Iveta to proste posunuli do úrovne profesionálov a Julita so zvyškom kategórie už nemohli sekundovať.

Bikini Junior do 23 rokov

Viktória Jefanovová vo svojich 18 rokoch vyhrala Torocup juniorky + ženy a o dva týždne na to aj legendárny MS Universe NABBA v UK 2018. Na M-Slovenska prišla pripravená na 95% čo bola skvelá forma, keďže ako členka A-teamu Slovenskej repre mohla ísť priamo na Európu či Svet. Annemária Gabrišová jej veľmi pekne sekundovala, lebo obe pretekárky disponujú krásnou bikinárskou genetikou. S veľmi tesným výsledkom sa Viki nakoniec stala aj Majsterkou Slovenska NABBA v kategórii junior. Tretie miesto si odniesla Vanesa Havalová do Zlatých Moraviec. Vanesa bola skvelo pripravená a už je len na nej ako využije do budúcna skvelý potenciál, ktorý bez debaty určite má.

Bikini Open

Na pódiu 17 pretekárok a veľmi náročné rozhodovanie. Rozhodcovia požiadali o extra čas pre túto kategóriu. Veľmi správne rozhodnutie v danom čase. V konečnom dôsledku opakovaných porovnávaní sa nám zrodila z popolušky legenda v podobe Martiny Púpavovej. Martina šliapala na paty Rite Weisserovej. Rita je absolútny profík v rámci svojej prezentácie na pódiu. Prišla vynikajúco pripravená štýlom štart cieľ a titul Majsterky Slovenska v bikini open neskor obohatila aj o titul absolútnej víťazky. Martina Púpavová jej však tento titul nedala zadarmo a so skvelou Evkou Fazekašovou vytvorili ozaj nádherný súboj v dave 17 pretekárok. Evka si nakoniec do fitka Lipa odviezla bronz.

Bikini nad 35 rokov

S pribúdajúcou tradíciu sa táto kategória rozrastá z roka na rok. Možno trochu sucho, ale predsa okomentovanie Ivety Karajošovej znie: Jednoznačne, bez konkurencie a suveréne!

Napriek týmto slovám, však Iveta stratila časť svojej kondície a plnosti v porovnaní so stretnutím v Martine pred niekoľkými týždňami. Iveta bola určite skvelá, no už teraz vieme, že má ešte na lepšiu kondíciu, ako priniesla. Každopádne verím, že s Nataliou Lenártovou Revajovou nájdu vhodný spôsob rýchleho oddychu, pred Majstrovstvami Sveta. Napriek tomu, že tento článok venujem prvej trojke z M-Slovenska spomeniem v tejto súvislosti aj Zuzanu Hatalu. Rovnako skvelo pripravená v Martine, takmer v pódiovej forme, no na bikini v Ružomberku už únavu bolo značne vidieť. Vďaka tomu ju Silvia Bošnicová odsunula na 4 miesto. Druhá Anna Marčenko reprezentujúca Rakúsko priniesla krásnu formu a vynikajúcu prezentáciu na pódiu.

Toned Figure

Napriek povodne 5 členej kategórii sa nakoniec rozhodovalo medzi 2 pretekárkami. Lucia Valčeková, Ulrike Karner a Oxana Sergeyeva boli rozhodcovským zborom posunutý o kategórii vyššie pre vysoké osvalenie. Konečný boj vyhrala Lucia Bozoová nad novou Českou pretekárkou Dagmar Kánovou.

Athletic Figure

S posunom z Toned Figure nastúpili na pódium 4 pretekárky. Situácia sa však pre Luciu Valčekovú a Ulrike Karner opakovala. Obe boli posunuté do Trained Figure. Na pódiu ostali dve závodníčky. Oxana Sergeyeva a Andrea Remšíková. Oxana pekne pripravená dobrá kondícia aj príjemná prezentácia. Andrea Remšíková však po sezóne 2018 získala cenne skúsenosti a bez vážneho ohrozenie prevzala titul Majsterky Slovenska.

Trained Figure

Kategória pre velmi svalnaté pretekárky zdedila dve pretekárky. Ulrike Kerner bola skvelo pripravená pre túto kategóriu a povodný štart pre Athletic a Toned bol zrejme neuvážený alebo omyl. Jednoznačne však kategóriu vyhrala, aj keď z mojej strany došlo k zlému vyhláseniu výsledkov, za čo sa ospravedlňujem. Druhá Nagyne Raszó Magdolna bola skôr vhodná do kategórie Women Physique než Trained Figure. Veľmi dobre pripravená, ale verím, že nepreženiem ak poviem, že už moc pre túto kategóriu. Tretia Lucia Valčeková prekonala dvojitý presun cez kategórie, ale kvoli svojmu zvršku. Síce prvý krát na SVK ale po Andrei Remšíkovej a Adriane Petróciovej zápasí s ťažkým fenoménom ženského osvalenia. Lucia disponuje kostrovo velkou šírkou vrchnej časti tela s naozaj krásnym osvalením. Široké plecia a silná definícia pliec jej však prispela k preradeniu vyššie. V Trained Figure bol jej zvršok správne pripravený, no zaostávajúca separácia spodnej časti jej neumožnila zabojovať proti súperkám. Tak či onak hovoríme o skvele pripravenej pretekárke, ktorá rovnako ako Andrea Remšíkova, bude musieť spolu s trénerom Jurajom Valčekom nájsť cestu k úspechu. Vo Vajnoroch je skvelé zázemie a odbornosť, tak uvidíme ako si Rival Fitness poradí s touto výzvou.

 

Mužská časť: 17:00


Otvorenie tejto časti nám pomohol excelentne zvládnuť Michal Lukáč.

Telesne postihnutý atlét vo skvelej kondícii otvoril druhú časť podujatia. Bol absolútne skvelý a pripravený v top kondícii. Zároveň som v jeho mene vyzval atlétov v tejto kategorií, aby nám dali vedieť. Chcem Vás!!!

Michal si prebral symbolicky titul Majstra Slovenska telesne postihnutých.

Juniori do 23 rokov

Kategóriu otvoril Andrej Lieskovský vicemajster Európy 2017 a bronzový z Európskeho šampionátu 2018. Tradične tvrdý suchý, kategórii dominoval hlavne objemom. Úspešne mu sekundoval Adam Sentínek z fitka Lipa a to hlavne peknou genetikou a úpravou pokožky. Bronzový bol Marek Vicen, ktorý preukázal veľký potenciál. Všeobecne kategória juniorov bola naozaj nadpriemerná a vrátime sa k nej v ďalších článkoch.

Masters nad 50

Povodne nahlásených 5 účastníkov nakoniec prinieslo len troch, ktorých obohatil na poslednú chvíľu Sandor Baksi z Maďarska. Karl Luegger vo veku 54 rokov porazil nášho Vladimíra Palušku hlavne tvrdosťou a plnosťou svalov. Tretie miesto šlo Sandorovi Baksimu, ktorý zlúčením masterákov nad 40 a 50 rokov sa podarilo odsunúť, len 63 ročného Miroslava Bartka na 4 pozíciu. Už v minulosti sme hľadali podporu pre kategóriu nad 60 rokov. Vieme, že tí muži tam sú, ale nejako sa vždy vytratia aj po ohlásení tejto kategórie. Tento rok sme ako najstaršiu kategóriu ohlásili len Master over 50’ , no v prípade nástupu na registráciu viac, ako troch pretekár nad 60 rokov ju aj v deň súťaže vďačne otvoríme.

Bermudy Open

Deväť pretekárov, silná konkurencia a medzi mimoriadne estetickým Marcelom Šubom a Vladimírom Pustajom jednoznačne rozhodla prezentácia. Vlado pódiu vládol uvoľneným a dokonalým nástupom, prezentáciou so srdcom zdravého “showmena” naopak Marcel Šuba sa prezentoval mierne zakríknuté a posing treba doladiť. Celkovou pripravenosťou si títo dvaja atléti boli rovní, no 50% hodnotenia ukrojilo Marcelovi 6 bodov v hodnotení. Celkovo pripravenosťou boli bermuďáci naozaj veľmi vyrovnaní, no prezentácia je nesmierne dôležitá a pri hodnotení zohráva dôležitú úlohu. V tejto súvislosti spomeniem okrem Vlada Pustaja ešte Adama Jančinu. IT-čkár zo seriálu Za sklom, ktorý pokiaľ dobuduje objem, hlavne v oblasti pliec a paží, ovládol pódium úplne geniálne. V budúcnosti zrejme v oblasti prezentácie potlačí level ešte o niečo vyššie. Na treťom mieste sa v tejto kategórii umiestnil Janis Reclaus z Lotyšska.

NABBA MEN CLASSIC

Početná kategória sa z povodne 19 prihlásených zredukovala na 15 súťažiacich a bol to frmol. Vysoká kvalita, vyrovnané závodné pole postavilo Tomáša Ondíka do zložitej pozície pri obhajobe titulu z minulého roku. Michal Vajda prišiel veľmi dobre pripravený a načasovanie mu tiež padlo na minútu presne. Marnytas Pakalnys prišiel z Litvy a brúsil si zuby na titul. Jeho forma bola naozaj skvelá, no nakoniec sa musel uspokojiť s tretím miestom, lebo Tomáš Ondík sa titulu nemienil vzdať a Michal Vajda ho rovnako s dvojbodovým náskokom predbehol. Prvé miesto a dvojnásobný Majster Slovenska sa stal Tomaš Ondík.

Men 2

Súboj titanov sa odohral povodne v 6 člennej kategórii Men 2. Keďže do Men 1 sa na nástup nedostavili 2 pretekári a tak zostávajúci Adrian Krokavec nad 179 cm ostal sám a bol vhodený do vrejúceho kotla. Od nástupu s číslom 8 nadstavil Nirijus Bruzus latku veľmi vysoko. Dávid Fartel mu síce v čelných pózach úspešne sekundoval, no v zadných už spodnou časťou tela strácal. Toto trio dopĺňaj vysekaný Dávid Ľupták a Adam Romanec s nesmiernym objemom nôh, no v tento deň na tomto pódiu zobral všetko Nirijus, druhý skončil Dávid Fartel a tretí Dávid Ľupták.

Men 3

Táto kategória bola bez slovenských pretekárov. Na 3. mieste so štartovným číslom 6 sa umiestnil Redas Pociunas len s tesným rozdielom za Eugenom Ivanovom. Víťaz kategórie Nikita Putilov bol vo fenomenálnej forme a len tesne mu ušla aj absolútka v kategórii mužov.


Absolútnymi víťazmi Slovenského šampionátu sa stali Nirijus Bruzus a Rita Weisserová.


Výsledková listina
Nominácie na Majstrovstvá Sveta a Majstrovstvá Európy

 


Prezrite si rozsiahlejšiu fotogalériu z tohto eventu.
image/svg+xml image/svg+xml image/svg+xml


Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon image/svg+xml
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon image/svg+xml

Služby pre verejnú hygiénu obyvateľstva vs Eurofondy a príjmy zo štátu

Veštenie z krištálovej gule je skôr pre profesionálov, ale v tomto prípade ide skôr o “educated guess”. V rámci Slovenskej histórie už máme skúsenosti s privatizačným rozkrádaním, ako aj s manipuláciou finančného sektora, či tunelovania Eurofondov. Vždy však o to, že jednotlivec, či spoločnosť zahraničného pôvodu získa kontrolu nad kľúčovým odvetvím našej krajiny.Pokračovanie článku

UFCS – Trochu ostrejšie

V rámci celého sveta je šíriaca sa pandémia, čo vidí absolútne každý. V dnešných dňoch, však už nejde len o pandémiu, ale aj schopnosť prežiť v podmienkach, ktoré nám nastavila vláda. Dnešný stav je odvolávajúc sa na premiéra, že ekonomika SR ide na 70%. Čo to ale v praxi znamená?!Pokračovanie článku

Článok k osudom ľudí – DEVASTÁCIA FITNESS CENTIER 1. diel

Ako odpovedali na naše otázky majitelia Fitness Centier naprieč Slovenskom? V prvej trojici sa zastavíme vo Zvolene, Vajnoroch a Púchove.Pokračovanie článku