Majstrovstvá Európy Manchester 2019

8. júna 2019  » Súťaže | Autor: Pavel Kiseľ, Prezident federácie (SVK)

Tento rok sa Majstrovstvá Európy uskutočnili v Anglickom Manchestri. V rámci nominácii predsedníctva NABBA/WFF v zložení Pavel Kiseľ, Ing. Miroslava Fábryová, MUDr. Michal Cibulka a štátny tréner Marek Mandík bol navrhnutý nasledovný tím:

  1. Lucia Bozoova, Sport Model.
  2. Vladimir Pustay, Sport Model.
  3. Adam Sentinek, Junior do 23.
  4. Anemaria Gabrišová, Bikini Junior.
  5. Dávid Ľupták, Superbody.
  6. Martina Púpavová, Bikini Women.
  7. Tomaš Ondik, Men Athletic.

Návrh predsedu organizácie bol schválený výkonným výborom. Na základe týchto udalostí naša organizácia zabezpečila ubytovanie a letenky pre Slovenskú reprezentáciu a spoločnosť Toronutrition pripravila krásne repre oblečenie pre tím.

Deň súťaže:

Junior Men

Prvá kategória, prvý Slovák a prvá super forma!!! Adam Sentinek prešiel cez úspešné súťaženie na M-Slovenska, kde získal nomináciu z druhého miesta. Pred Európou gradovala jeho forma na M-Českej republiky a M-Rakúska kde zhodne vybojoval bronzovú priečku. Na Majstrovstvá Európy však už šiel na plné otáčky a pre Fitko Lipa a samozrejme Slovenskú Republiku priniesol najcennejší kov! Adam Sentínek sa stal Majstrom Európy a zároveň členom reprezentačného Áčka Slovenskej Republiky. Srdečne blahoželáme.

Men Performance

Ako druhý Slovák nastúpil v kategorii Men Performance Tomaš Ondik zo Sniny. Zatiaľ asi v najlepšej forme, akú kedy mal. Jednak stiahol váhu z pôvodného Athleticu do Performance, ale hlavne trafil skvelú tvrdosť a kvalitu. Z celého poľa závodníkov pôsobil určite vynikajúco a zdalo by sa, že je jednoznačný víťaz. Jeho estetika a genetika je predurčená na skvelé umiestnenia v rámci nadnárodných veľkých eventov. Bohužiaľ pre Tomáša ani na tomto evente, ako pre mnohých iných pred tým, nevedia rozhodcovia ohodnotiť-obodovať jeho široký sval chrbtový v predných ani zadných pozíciách. Roky tiahnúci sa problém v posingu tohoto pretekára sa prejavil aj v konečnom hodnotení a suverénny víťaz nakoniec obsadil 2 miesto. Každopádne byť druhý na ME nemožno považovať za nič iné ako obrovský úspech. Týmto sa Tomáš konečne stal nositeľom Áčkového repre dresu. Gratulujeme.

Sportmodel Women

Lucia Bozoová, Majsterka Slovenska si zrejme posledný krát zasúťažila v kategórií Sportmodel. Ohodnotenie jej formy od Majstrovstiev Slovenska až po ME je v podstate veľmi jednoduché – BEZCHYBNÁ!!! Od úpravy pokožky až po presne trafenú krásnu svalnatú no ženskú postavu ju proste predurčuje víťaziť. Sportmodel je pre našu reprezentantku už proste príliš jednoduchá kategória, aj keď pre väčšinu atlétov trvá roky dostať sa vôbec do Top 3 na Slovensku nie to na Európe. Lucka trénuje v Extreme Fitness v Lučenci a ako sama hovorí, Vlado Sýkora jej vytvoril ideálne podmienky. Áčková reprezentantka Slovenského tímu a personálna trénerka s prehľadom získala titul Majsterky Európy 2019 v kategórii Sportmodel. Gratulujeme.

Men Superbody

Našľapaná základňa Fitka Lipa sa nezaprela a Dávid Ľupták tretí z M-Slovenska a na 2. mieste na M-Česka sa postavil na Európske pódium v unikátnej forme. Veľmi silná konkurencia v tejto tradične silnej kategórii mu nakoniec priniesla krásne 3 miesto. Dávid vie urobiť skvelú formu, nesmierne elastickej a hladkej-tvrdej svaloviny. Je to v dnešnej dobe naozaj vzácne a ako člen repre tímu určite ešte dostane veľa priestoru využiť túto zbraň. Gratulujeme.

Bikini Junior

Už v minulosti sa nám pomaličky ukazovala Zvolenčanka Annamaria Gabrišová, ako budúca potencionálna reprezentantka s veľkou perspektívou. Minulý rok odmietla nástup na reprezentáciu Slovenska na ME z osobných dôvodov. Tento rok ju však prijala a na Európskom pódiu proste zažiarila a priniesla nám zlato. Skvelý výkon a srdečne gratulujeme.

Bikini Women

Martina Púpavová prišla odnikiaľ bez mena, bez známeho trénera za sebou, bez výraznejšej formy na členských zrazoch. V zápätí na Majstrovstvách Slovenska v naozaj veľmi silnej konkurencii druhé miesto a nominácia na ME!!! Martina má silné enviromentálne cítenie a plus reprezentuje Slovensko v 100% nasadení. Táto skromná Bansko-Bystričanka ukázala to najlepšie čo v nej je a Slovensku z Manchestru priniesla bronzovú medailu. Srdečne gratulujeme k výnimočnej sezóne 2019 Maťka.

Beach Model Men

Ak by sa robil titulok pre modelingový, športový a kariérny úspech pre magazín Forbes, mal by názov “Pustayseason 2019”. Vladimír Pustay urobil výkonnostný skok za necelé 3 mesiace štýlom, ktorý sa nedal ani predpokladať. Tak si to zrekapitulujeme. M-Slovenska 1. miesto, Majstrovstvá Rakúska 1. miesto a Majstrovstvá Európy 1. miesto!!! Neporazený so skvelou formou a ešte k tomu absolútne 100% performance na pódiu zaradilo tohoto Martinského sympaťáka na vrchol Slovenskej špičky tejto kategórie. Skvelé podmienky v Prešovskom fitness centre Opál a podporu profesionálneho bermuďáka Dana Xavera využil na 100%. Čas ukáže, ale okrem skvelého závodníka sa nám tu črtá aj budúci veľmi dobrý tréner v tejto oblasti. Široké medicínske vedomosti, skúsenosti s tréningom, ale hlavne výborný prístup sú sľubné predpoklady pre kariéru top personálneho trénera na Slovensku. Reprezentant SR a člen tímu NABBA/WFF Slovakia – Vladimír Pustay.

Na záver by som chcel poďakovať Marekovi Mandíkovi za starostlivosť o Slovenský tím v Manchestri. Zabezpečenie repre dresov nie len pre Európsku výpravu, ale aj výpravu na Majstrovstvá Sveta v Belfaste. Ospravedlniť sa Marcelovi Borskému, nášmu tímu a našim čitateľom za fotografie z mobilu s nízkou kvalitou. Marcel Borský je dvorný fotograf NABBA/WFF a tvorí nádherné fotografie pre náš portál a tím. Bohužiaľ chamtivý promotér Sarah Donohue napriek písomnému súhlasu nakoniec nepovolil filmovania ani fotografie z tohoto eventu.

image/svg+xml image/svg+xml image/svg+xml


Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon image/svg+xml
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon image/svg+xml

Služby pre verejnú hygiénu obyvateľstva vs Eurofondy a príjmy zo štátu

Veštenie z krištálovej gule je skôr pre profesionálov, ale v tomto prípade ide skôr o “educated guess”. V rámci Slovenskej histórie už máme skúsenosti s privatizačným rozkrádaním, ako aj s manipuláciou finančného sektora, či tunelovania Eurofondov. Vždy však o to, že jednotlivec, či spoločnosť zahraničného pôvodu získa kontrolu nad kľúčovým odvetvím našej krajiny.Pokračovanie článku

UFCS – Trochu ostrejšie

V rámci celého sveta je šíriaca sa pandémia, čo vidí absolútne každý. V dnešných dňoch, však už nejde len o pandémiu, ale aj schopnosť prežiť v podmienkach, ktoré nám nastavila vláda. Dnešný stav je odvolávajúc sa na premiéra, že ekonomika SR ide na 70%. Čo to ale v praxi znamená?!Pokračovanie článku

Článok k osudom ľudí – DEVASTÁCIA FITNESS CENTIER 1. diel

Ako odpovedali na naše otázky majitelia Fitness Centier naprieč Slovenskom? V prvej trojici sa zastavíme vo Zvolene, Vajnoroch a Púchove.Pokračovanie článku