Čo je Ipamorelin?

5. apríla 2019  » Tréning a výživa | Autor: Viktor Mužila

Ipamorelin alebo NNC 26-0161, polypeptidový hormón, je sekretagóg rastového hormónu a ghrelínové mimetikum a analóg vyvinutý spoločnosťou Novo Nordisk.

Ipamorelin patrí do poslednej generácie GHRP od polovice deväťdesiatych rokov minulého storočia a stimuluje signifikantné uvoľňovanie samotného rastového hormónu, a to v dôsledku supresie somatostatínu (antagonistu GHRH) ako aj stimuláciou uvoľňovania GH (rastový hormón) z prednej hypofýzy, podobne ako GHRP -2 a GHRP-6, ktoré sú zlúčeninami z tej istej triedy (peptidy uvoľňujúce rastový hormón). Bunky, ktoré produkujú a uvoľňujú GH, sú známe ako somatotropné bunky. Ipamorelin pôsobí synergicky pri aplikácii počas prirodzeného pulzu GHRH (hormónu uvoľňujúceho rastový hormón) alebo pri súčasnom podávaní s GHRH alebo analógu GHRH, ako je Sermorelín alebo Modified GRF 1-29 (faktor uvoľňujúci rast, aminokyselina 1-29), tiež známy ako CJC-1295 bez DAC.

Synergia pochádza jednak z potlačenia somatostatínu, jednak vzhľadom na skutočnosť, že Ipamorelin zvyšuje uvoľňovanie GH na somatotrop, zatiaľ čo GHRH zvyšuje počet somatotropných buniek uvoľňujúcich GH. Existuje tiež sekundárny účinok neurónovej excitácie v hypotalame vyvolanej Ipamorelínom, ktorý trvá približne 3 hodiny po aplikácii, podobne ako GHRP-2 a GHRP-6.

Výskum ukazuje, že Ipamorelin má jedinečnú vlastnosť spomedzi skupiny peptidov GHRP. Táto vlastnosť je známa ako selektivita. Zatiaľ čo GHRP-6 a GHRP-2 spôsobujú uvoľňovanie aj zvýšenie hladín kortizolu a prolaktínu, Ipamorelín iba selektívne uvoľňuje GH v akejkoľvek dávke.

image/svg+xml image/svg+xml image/svg+xml










Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon image/svg+xml
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon image/svg+xml

Služby pre verejnú hygiénu obyvateľstva vs Eurofondy a príjmy zo štátu

Veštenie z krištálovej gule je skôr pre profesionálov, ale v tomto prípade ide skôr o “educated guess”. V rámci Slovenskej histórie už máme skúsenosti s privatizačným rozkrádaním, ako aj s manipuláciou finančného sektora, či tunelovania Eurofondov. Vždy však o to, že jednotlivec, či spoločnosť zahraničného pôvodu získa kontrolu nad kľúčovým odvetvím našej krajiny.



Pokračovanie článku

UFCS – Trochu ostrejšie

V rámci celého sveta je šíriaca sa pandémia, čo vidí absolútne každý. V dnešných dňoch, však už nejde len o pandémiu, ale aj schopnosť prežiť v podmienkach, ktoré nám nastavila vláda. Dnešný stav je odvolávajúc sa na premiéra, že ekonomika SR ide na 70%. Čo to ale v praxi znamená?!



Pokračovanie článku

Článok k osudom ľudí – DEVASTÁCIA FITNESS CENTIER 1. diel

Ako odpovedali na naše otázky majitelia Fitness Centier naprieč Slovenskom? V prvej trojici sa zastavíme vo Zvolene, Vajnoroch a Púchove.



Pokračovanie článku