Čo je Hexarelin?

21. marca 2019  » Tréning a výživa | Autor: Viktor Mužila

Hexarelin (Hexarelin acetát) je syntetický hexapeptid z rodiny rastových faktorov, ktorý stimuluje uvoľňovanie rastového hormónu (GH) a neinterferuje so schopnosťou tela produkovať svoje vlastné GH. Štrukturálne je Hexarelin (Hexarelin acetát) podobný štruktúre GHRP-6.

Vzhľadom na schopnosť Hexarelinu zvyšovať sekréciu prirodzeného rastového hormónu, väčšina jeho účinkov je podobná ako u syntetického rastového hormónu, aj keď v mierne menšom rozsahu. Účinky jeho použitia zahŕňajú: zvýšenie sily, rast nových svalových vlákien, zvýšenie veľkosti už existujúcich svalových vlákien, nervovú ochranu, omladenie, ochranu a hojenie. GH receptory v tukovom tkanive umožňujú tiež potenciálne zníženie tuku pri používaní Hexarelinu. Zvýšenie cirkulujúceho GH vďaka užívaniu Hexarelinu spôsobuje zvýšenie hladín inzulínu podobného rastového faktora (IGF-1) v pečeni. IGF-1 je hlavnou príčinou svalového rastu v reakcii na stimuláciu GH.

Po aplikácii Hexarelinu nenastáva zvýšenie chuti do jedla (na rozdiel GHRP-6 od extrémneho zvýšenia chuti do jedla) kvôli jeho neschopnosti drasticky zvýšiť hladiny Ghrelínu, ktoré sú zodpovedné za zvýšený hlad a rýchlejšie vyprázdnenie žalúdka.

V štúdiách, kde sa subkutánne podal Hexarelin, sa rastový hormón, meraný prostredníctvom plazmatických koncentrácií, významne zvýšil počas 30 minút od injekcie. Úrovne GH sa znížili späť na normálne úrovne približne štyri hodiny po injekcii. Výskum ukázal, že účinok peptidu Hexarelin na stimuláciu GH sa zúžil medzi 4. až 16. týždňom. Rozdelenie cyklov na obdobia po 4 týždňoch, vyhýbanie sa negatívnej spätnej väzbe a ďalší cyklus Hexarelinu priniesli rovnakú úroveň výsledkov ako prvý cyklus.

Hexarelin (Hexarelin acetát), ako iné peptidy uvoľňujúce rastový hormón, je najúčinnejší synergicky pri podávaní s GHRH, ako je Sermorelín alebo Modified GRF 1-29.

image/svg+xml image/svg+xml image/svg+xml


Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon image/svg+xml
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon image/svg+xml

Tatranská rodáčka dobyla aj Svet

Len 18 ročná rodáčka z Kežmarku zahájila svoju prvú sezónu minulý rok na jeseň. Po víťazstve na Toro Cup 2018 sa jej úspešne podarilo nominovať na Ms. Universe vo Velkej Británii. S ľahkosťou vyhrala svoju kategóriu a stala sa historicky najúspešnejšou osobnosťou Slovenskej fitness scény.Pokračovanie článku

MAJSTROVSTVÁ SVETA NABBA BELFAST

Reprezentácia Slovenskej Republiky pod vedením Natalie Revayovej Lenartovej nastúpila vo štvrtok 6. júna v Krakove do lietadla s jediným cieľom – zvíťaziť. Všetci naši pretekári nominovaný Výkonným výborom NABBA/WFF Slovakia predviedli na Slovenskom Šampionáte skvelú formu a očakávania boli veľké.Pokračovanie článku

Majstrovstvá Českej Republiky 2019 – Brno

Nominačný šampionát Českej republiky pod záštitou Michala Bendu predsedu NABBA/WFF CZ sa konal 18.5.2019 v Brne. Príjemné prostredie s dobrým zázemím privítal pretekárov zo Slovenska, Rakúska, Talianska a samozrejme Česka.Pokračovanie článku

Majstrovstvá Európy Manchester 2019

Tento rok sa Majstrovstvá Európy uskutočnili v Anglickom Manchestri.Pokračovanie článku