Ako odpovedali na naše otázky majitelia Fitness Centier naprieč Slovenskom? V prvej trojici sa zastavíme vo Zvolene, Vajnoroch a Púchove.

“Môžete nám povedať, ako Vás ovplyvnila súčasná situácia s nariadeniami vlády SR v súvislosti s COVID-19?,,

Kingdom Gym Zvolen

Áno môzem, avšak co sa týka tržieb veľmi neviem písat akurát, že som chcela rozbehnúť niečo pre mňa, chcela som zmenu v mojej práci a zmenu pre brata, ktorý si dlho nevedel nájsť poriadnu prácu, ktorá by ho bavila. V decembri sa naskytla výhodná šanca a dohodli sme sa, že ideme do toho. Vzala som úver, prenajali sme priestor a kúpili stroje. Prerábali sme cely január a otvorili sme 2.2.2020. Prvý mesiac bol dobrý a druhý, čize marec začal byť skvelý. 13-teho nás zavreli. Naše fitko má 520m2 spolu. Nájom je 1500€ + energie sú 500€, no čo k tomu dodať. Bude viac dlhov, okrem toho brata mam v trvalom PP a nechcem ho vyhodiť a tiež potrebuje z niečoho žiť. Dúfam a verím, že čoskoro otvoríme aj keby to malo byt za podmienok od hygieny. Vždy lepšie ako nič a byť v napätí s otázkou kedy toto skončí.

Rival Fitness Vajnory

Volám sa Juraj Valček a som podnikateľ v oblasti fitness už 12 rokov. Spolu s manželkou sme za tieto roky vybudovali rodinné fitness centrum s boxerňou Rival Fitness a Rival Arénu kde pracujeme ako osobní tréneri. Už mesiac pred vypuknutím karantény sme obmedzovali vstupy a dezinfikovali priestory aby sme chránili našich klientov čo sme okamžite pocítili na tržbách a celkových príjmoch. Podnikanie a trénovanie je našim jediným rodinným príjmom, keďže sme v našom fitnese zamestnaní obaja. Sme absolútne bez finančného príjmu a samozrejme aj naďalej nám plynú náklady a finančné záväzky na fitness priestory a boxerňu (nájom, energie, ekonóm, odvody, leasingy, úver…). Nemáme z čoho financovať podnik, ale ani súkromný život. Táto situácia je pre nás doslova likvidačná. V Našom okolí máme veľa známych a priateľov, ktorí podnikajú v tomto obore a sú na tom úplne rovnako. Budovali sme naše fitness 12 rokov, tvorili klientelu, zamestnávali ľudí, ako tréneri pomáhali denno denne ľudom s rôznymi hendikepmi a preto máme s našimi klientmi rodinné vzťahy čo pre nás predstavuje ďalší tlak nakoľko ľudia majú pokupované permanentky a predplatené služby. Táto situácia je pre nás neúnosná z finančného aj psychického hľadiska. Plne si uvedomujeme vážnosť situácie, no chceli by sme požiadať, aby ste zvážili podanú žiadosť z ÚNIE FITNESS CENTIER SLOVENSKA, nakoľko ak sa tento stav predĺži čo i len o ďalší mesiac skončí to našim bankrotom. Už teraz bude veľmi ťažké sa dostať z tejto situácie, keďže len mesačné náklady na podnik sú cca 5000€. S absolútnou zodpovednosťou vieme dodržať všetky hygienické nariadenia s obmedzenou návštevnosťou a bezpečnostnými opatreniami v rámci ochrany zdravia nášho ale aj našich klientov. Prevádzkujeme priestory o výmere 700m2.

Ďakujeme za nás, za všetky fitness centrá aj za trénerov…
Rival Fitness (Juraj a Lucia Valčekovi)

PepekGym

Fitness centrum sme s manželkou založili v januári 2016. Fitness centrum má rozlohu 580m2 a vzhľadom na ceny nájmov a nehnuteľností v Púchove sú dosť vysoké prevádzkové náklady. Tržby z fitness centra sú jediným príjmom do nasej rodiny, keďže manželka poberá len rodičovský príspevok na dcéru ktorá má 14 mesiacov. Žijeme s posledných zásob financií, ktoré sme mali odložené na dokončenie fasády domu, ktorý sme minulý rok postavili. S pomocou odkladu splátok prišli príliš neskoro, keďže už všetky platby za pôžicky na vybavenie fitness centra a bývanie stihli odísť už v marci. Skončili sme tak, že nemáme ani na úhradu mzdy zamestnancom za február, nájom za ferbruár uhradený z 1/3 a prakticky si musíme požičiavať financie, kde sa dá, aby sme mali na úhradu energií a telekomunikačných poplatkov aby nás neodpojili. Sme sklamaní z toho, že firmu ktorú sme budovali 4 roky odvádzali peniaze do štátnych sektorov po príchode krízy sa nám (prevádzkovateľom športovísk) štát postavil chrbtom. Vydržíme maximálne do konca apríla a môžeme prepustiť zamestnancov a zrušiť prevádzku.

Pred pár dňami uviedol Minister hospodárstva krásny príklad na situáciu v ekonomike:

Môžete mať obrovského, trénovaného a zdatného chlapa, ale ak ho strčíte 1 meter pod vodu a naplánujete mu tam 15 min pobyt, určite to neprežije. A definitívne mu nepomôže ani to, ak ho po piatich minútach zodvihnete o 80cm vyššie. Pokiaľ mu chcete pomôcť, urobte to hneď a rýchlo. Inak rovnako ako fitness prevádzky pôjde ku dnu.

image/svg+xml image/svg+xml image/svg+xml


Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon image/svg+xml
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon image/svg+xml

Služby pre verejnú hygiénu obyvateľstva vs Eurofondy a príjmy zo štátu

Veštenie z krištálovej gule je skôr pre profesionálov, ale v tomto prípade ide skôr o “educated guess”. V rámci Slovenskej histórie už máme skúsenosti s privatizačným rozkrádaním, ako aj s manipuláciou finančného sektora, či tunelovania Eurofondov. Vždy však o to, že jednotlivec, či spoločnosť zahraničného pôvodu získa kontrolu nad kľúčovým odvetvím našej krajiny.Pokračovanie článku

UFCS – Trochu ostrejšie

V rámci celého sveta je šíriaca sa pandémia, čo vidí absolútne každý. V dnešných dňoch, však už nejde len o pandémiu, ale aj schopnosť prežiť v podmienkach, ktoré nám nastavila vláda. Dnešný stav je odvolávajúc sa na premiéra, že ekonomika SR ide na 70%. Čo to ale v praxi znamená?!Pokračovanie článku

Článok k osudom ľudí – DEVASTÁCIA FITNESS CENTIER 1. diel

Ako odpovedali na naše otázky majitelia Fitness Centier naprieč Slovenskom? V prvej trojici sa zastavíme vo Zvolene, Vajnoroch a Púchove.Pokračovanie článku